Zlatý bod z Háje

16.04.2016 21:22

    K zápasu s Hájem ve Slezsku nastupovalo naše mužstvo s respektem, že odtud se body nevozí snadno. Domácí tým do utkání vstoupil od podlahy a hned od prvních minut si vytvořil docela znatelný tlak. Háječtí hrozili zejména z centrovaných míčů z křídelních prostor, z čehož vznikaly velmi nepříjemné situace před naší brankou. Nutno dodat, že absence našeho stopera Marka Šimáčka vyloučeného v minulém kole (stop na jedno utkání) byla citelná. Naši hráči se snažili využívat okének v domácí obraně a kontrovat rychlými brejky. V 32. minutě uvolnil Martin Šebek nádherně nabíhajícího obránce Dominika Fojtíka, který střelou podél domácího brankáře Hladkého poslal Heřmanice do vedení. Domácí hráče naše vedení vyburcovalo k ještě většímu tlaku a ve 35. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání – Petr Konvička 1:1. Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, domácí stále tlačili, ale gól opět jako první vstřelil náš tým - 62. minuta Eric Opata 1:2. S přibývajicími minutami domácí hodně znervózněli, hra se začala kouskovat a přibývalo tvrdých nedovolených zákroků a to hlavně ze strany domácích. Po velkém tlaku se Háji podařilo v 81. minutě Igorem Janíčkem srovnat stav utkání na 2:2. Posledních 10 minut utkání vyznělo ve znamení neproměňování vyložených brankových příležitostí domácích,kdy neproměnili i to, co se snad neproměnit ani nedá :)… ve finále to znamená, že si z Háje odvážíme zlatý bod.