Z Háje bez bodu

23.03.2014 15:13

Utkání, ve kterém hodlal domácí Háj zahájit svou úspěšnou záchranářskou misi, se hrálo - a nutno podotknout že hlavně díky skvělým heřmanickým fanouškům  - ve výborné atmosféře. Domácí tým během zimní přestávky výrazně posílil svůj kádr - střed pole vyztužili Roman Štefek z divizního Dolního Benešova, Rostislav Kiša (mistr ligy z Baníkem Ostrava ze sezóny 2003/04) a především ještě na podzim ligový stratég Baníku Ostrava Martin Lukeš.

Naproti tomu heřmanický tým, jehož kádr během zimní přestávky opustili - jistota v obraně Vítězslav Mooc, záložníci Jaroslav Kelnar s Michalem Mohelníkem a především autor 8 podzimních gólů ostrostřelec Jan Stanovský,  představili jedinou novou tvář - posilu v útoku Svatoslava Kozubíka.

Domácí tým se o začátku utkání snažil držet míč pod kontrolou a určovat tempo hry. Hosté sázeli na bojovnost a rychlé přechody do útoku. V 10. minutě nevyužil nadějný "break" Kozubík s Michalákem. Ve 22. minutě po dalším rychlém kontru trefil heřmanický Dominik Mlčoch hlavou tyč! Jak to tak bývá, udeřilo na druhé straně. Ve 28. minutě Lukeš zahrál výborně rohový kop, na nejž si v prostoru malého "vápna" naskočil nikým neatakovaný Trupl a hlavou otevřel skóre. Střelec úvodní branky měl do poločasu ještě jednu vyloženou šanci - míč, který směřoval do opuštěné heřmanické branky, však  na brankové čáře stihl vykopnout
Jan Šimáček. Háj měl možnost pojistit si vedení hned zkraje druhé půle. Žůrek ovšem nadvakrát Šráčka nepřekonal a vyhořel i Trupl.

Poté heřmaničtí vyrovnali hru a snažili se s pro ně nepříznivým výsledkem něco udělat, nicméně přisla pětašedesátá a nepochopitelná hrubice Davida Dutky po níž po pravé straně "pláchl" Kiša, na hranici velkého "vápna" neomylně našel nepokrytého Žůrka, který střelou na bližší tyč nedal Honzovi Šráčkovi žádnou šanci - 2:0!

O chvíli později dostal svou šanci i Lukeš, ovšem jeho střelecký pokus zhruba z pětadvaceti metrů ořásl pouze břevnem. Poklidný závěr zápasu si háječtí  zdramatizovali sami, když si Konvička vsítil vlastní gól. Prostor pro vyrovnání už však Heřmanice nedostaly, ač hlavní rozhodčí Kantor signalizoval, že bude utkání nastavovat, ihned po gólu na 2:1 jej ukončil...

Oba trenéři viděli zápas takto:

„Utkání se tak trochu točilo okolo Martina Lukeše, který ukázal svou zbraň, zahrávání standardních situaci. Nakonec z toho mohlo být drama, ale prohráli jsme," komentoval kouč Heřmanic Jaroslav Mlčoch.

„Zápas jsme měli pod kontrolou. Dali jsme první i druhý gól. Hráčům jsem říkal, aby byli trpěliví a vzadu hráli na nulu. To se bohužel nepovedlo, ale i tak jsme vyhráli. Martin Lukeš potvrdil svou kvalitu a bude velkou postavou mužstva nejen na hřišti, ale i v kabině," připojil trenér Háje ve Slezsku Miroslav Karas.

Háj ve Slezsku – Heřmanice 2:1 (1:0)
Branky: 28. Trupl, 65. Žůrek – 90. vl. Konvička

Háj ve Slezsku: Ujfaluši – Lesniak, Matěj, Štefek, Komárek – Žůrek, Lukeš (80. Konvička), Kiša, Janíček (64. Šubrt) – Trupl (90. Fiala), Žůrek. Trenér: Miroslav Karas
Heřmanice: Šráček – Rozsíval, Zoubek, Šimáček, Dutka – Strakoš (88. Holéczy) – Mančar (57. Strojek, 76. Schwarz), Varkoček (86. Frohlich), Michalák – Kozubík, D. Mlčoch. Trenér: Jaroslav Mlčoch