Střet s gigantem zvládli lépe domácí

24.04.2016 11:42

    23. kolo nabídlo našim borcům konfrontaci s těžkou váhou – hostili jsme 3. mužstvo tabulky FK Slavii Orlovou-Lutyni tedy celek, který se netají postupovými ambicemi do divize. Utkání mělo od samého počátku oboustranně velmi dobrou úroveň. Přes vyrovnaný průběh se od 20. minuty zápasu začalo více prosazovat naše mužstvo. Jako rozdílový faktor se ukázala výborná spolupráce středové řady v čele s Martinem Šebkem. V 31. minutě utkání dostal nádhernou přihrávku za obranu Eric Opata, hostující zadáci, jmenovitě Jan Vybíral, si pomohli pouze za cenu nedovoleného zákroku a hlavní rozhodčí Kotala ve spolupráci s asistentem Mankoveckým nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Marek Šimáček a střelou z kroku odrazem o břevno poslal domácí tým do vedení 1:0.

Do druhého poločasu opět lépe vstoupilo naše mužstvo a šance, které si dokázalo vypracovat, hasil soupeř pouze za cenu faulů – nutno dodat, že spravedlivě oceněnými žlutými a následně i červenou kartou pro hostujícího stopera Tomáše Věčorka. Paradoxně za této situace se Orlové povedlo v 51. minutě vyrovnat – Petr Cigánek se dostal ke hlavičce na zadní tyči a pod tělem Kuby Andrejka procpal míč do sítě – 1:1. Heřmanice však inkasovaná branka nezlomila a dál se hnaly do útoku, v 57. minutě se k odraženému míči dostal Eric Opata a opět převrátil pomyslnou misku vah na stranu domácích – 2:1. Od této chvíle si Heřmanice hlídaly náskok a oslabeného soupeře do žádné výraznější akce nepustily. Obě mužstva předvedla kvalitní výkon a většina diváků se shodla na skutečnosti, že v Heřmanicích se po delší době se bylo opět na co dívat. I přes již zmíněné vyloučení bylo utkání hráno korektně a bez zbytečných faulů a k celkovému průběhu utkání rovněž přispěl velmi dobrý výkon rozhodčích.