První zápas se našim mužům moc nevyvedl

08.08.2020 07:38

Fotbalisté Vítkovic po pádu o dvě soutěže níž začali nový ročník vítězstvím. V páteční předehrávce 1. kola moravskoslezské divize F zdolali v ostravském derby Heřmanice na jejich hřišti 3:2, byť po poločase prohrávali už o dvě branky.

Domácí Slezané byli dlouho lepší a tahali za pomyslný delší konec provazu. V první půli si vytvořili řadu šancí, góly Jurči a Kopečného se ujali dvoubrankového vedení, navíc neproměnili penaltu.

Po přestávce se ale mladý vítkovický celek srovnal s tempem hry a po hodině hry poprvé udeřil po akci z pravé strany a centru Šindlera Paleček. Stejní hráči si spolupráci zopakovali i v 73. minutě a vyrovnali na 2:2. V úplném závěru pak po chybě domácích zadáků na půlící čáře úspěšně zakončil vítkovický brejk a proměnil ho ve vítěznou branku Jaroň.

FC Heřmanice Slezská – MFK Vítkovice 2:3 (2:0)

Branky: 16. Jurča, 38. Kopečný – 60. a 73. Paleček, 88. Jaroň. Rozhodčí: Šimeček – Matějek, Potiorek. ŽK: Jurča, Opata, Kopečný – Netolička. Diváci: 398.

Heřmanice: Andrejko – Hetto, Kopečný (74. Kaspřík), Šimáček, D. Mlčoch (80. Bílý) – Velička (67. Martynek), Opata, Kelnar, Bělíček – Půda, Jurča. Trenér: J. Mlčoch.

Vítkovice: Netolička – Kalfas, Němec, Macík, Rončka – Kouřil (57. Šindler), Václavík, Motyčka, Jaroň (89. Konečný) – Stanojkovič, Benc (53. Benc). Trenér: Pištěk.