První divizní domácí zápas optikou Moravskolezského deníku

12.08.2018 22:18

V prvním kole v Bruntále ztratili dvoubrankové vedení a po remíze 2:2 brali bod, což kouč Jaroslav Mlčoch považoval spíše za ztrátu. Tentokrát si však heřmaničtí fotbalisté nadějně vyvíjející zápas vzít nenechali. Nováček divize porazil stálici čtvrté nejvyšší soutěže MFK Havířov 4:0.

V domácím dresu se blýskl Dominik Tomšů, který svými trefami zápas gólově otevřel i uzavřel. Mezitím se prosadil také David Martynek, ten jen pár vteřin po začátku druhého poločasu, do něhož nastoupil místo Samuela Mantyeho, a také střelec ostravského celku Kamil Půda.

Heřmaničtí tak mají po dvou kolech na svém kontě čtyři body. „Soupeř přijel poměrně suverénně a věřil si. Prvních patnáct minut byl lepší, my jsme z toho byli trochu v pasti, ale poté se hra začala překlápět na naší stranu a navíc jsme dali góly z brejků. Druhý poločas už pak byl v naší režii,“ zhodnotil zápas heřmanický kouč Jaroslav Mlčoch.

Naopak hrající trenér Miroslav Matušovič nebyl spokojený vůbec:„Dnes jsme si nezasloužili vůbec nic. Náš výkon byl v prvním poločase špatný a ve druhém ještě horší. Všichni jsme si toho vědomi a více o tom asi není potřeba mluvit. Možná jen to, ať z toho neděláme nějakou tragedii, protože jde pořád jen o sport ve kterém se vyhrává, ale taky někdy prohrává. My, na rozdíl od jiných, máme to štěstí, že máme šanci to napravit. A toho si važme. Na světě jsou daleko horší věci. Koukněte třeba na naše vojáky, které potkala ta strašná věc. Tomu se říká tragédie, když jde o život. Čest jejich památce. A my buďme rádi, že si můžeme znovu nazout kopačky a jít si zahrát fotbal.“

FC Heřmanice Slezská – MFK Havířov 4:0 (1:0)

Branky: 24. a 75. Tomšů, 46. Martynek, 61. Půda. Rozhodčí: Běhal – Svoboda, Vrťo. ŽK: Andrejko, Fojtík, Kopečný, Opata, Půda – Igbinoba, Matušovič, Klejnot. Diváci: 310.

Heřmanice: Andrejko – Fojtík, Kopečný, Hetto, D. Mlčoch (69. Kosňovský) – Mantey (46. Martynek), Strojek, Tomšů, Schwarz – Opata, Půda (76. Dočkalík). Trenér: J. Mlčoch.

Havířov: Směták – Macík, Hottek, Igbinoba – Guendouze (76. Bajzath), Wojnar (78. Zbavitel), Zupko, Klejnot – Matušovič (64. Bujok), Bibaku, Dawid. Trenér: M. Matušovič