Heřmanický Honza Stránský jako legendární Geoff Hurst aneb potřetí v řadě za tři body

21.09.2014 17:09

Domácí borci hodlali v duelu s Hájem navázat na dobrý výkon z předchozího zápasu v Markvartovicích a hlavně chtěli potvrdit i plný bodový zisk z posledních dvou kol, přece jen, v úvodních kolech soutěže se více ztrácelo než získávalo...Zároveň však heřmaničtí přistupovali k zápasu s respektem ke kvalitám soupeřova týmu. Oba aktéři, tedy jak domácí Heřmanice tak hostující Háj, předvedli kombinační fotbal, jemuž ovšem nechyběla ani bojovnosti a nasazení. Heřmaničtí se mohli ujmout vedení v zápase už v 5. minutě, kdy Šebek nejprve trefil tyč a následná Strakošova dorážka skončila na těle jednoho z hostujících hráčů. Domácí hráči i fandové reklamovali ruku a dožadovali se penalty, rozhodčí Švec však podobné úvahy rezolutně odmítnul. Nutno dodat, že hlavní arbitr měl ze své pozice k inkrimonavenému momentu velmi blízko a tudíž jej posoudil určitě objektivněji než bouřící diváci na druhé straně hřiště. Postupem času začali získávat více půdy pod nohama háječtí fotbalisté, kteří těžili zejména z velmi rychlé a kvalitní přechodové fáze, nicméně žádný ze svých nadějných protiútoků nevyužili, takže do kabin se o poločase šlo za stavu 0:0.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí, hosty k ničemu vážnějšímu nepouštěli a sami začali získávat územní převahu. V 67. minutě byl asi 10 metrů před pokutovým územím soupeře faulován domácí Strojek. K následnému přímému kopu se postavil Jan Stránský a nevídnou "bombou" poslal míč do břevna hostující brány, odkud se míč odrazil za brankovou čáru a odtud zpět do hřiště. Asistent Bátrla měl o daném momentu jasno a okamžitě signalizoval hlavnímu rozhočímu, že míč přešel celým objemem brankovou čáru. Hostující hráči i příznivci vehementně protestovali, nicméně verdikt byl jasný - 1:0 pro Heřmanice. Zmíněná situace trochu připomíná onen slavný moment z finále MS v roce 1966 ve Wembley. O rozhodujícím gólu anglického ostrostřelce Geoffa Hursta na 3:2 se také vedly a stále vedou vášnivé diskuze, dokonce ani neexistuje žádný obrazový materiál, který by jasně ukazoval, kde byl míč v době dopadu. Nicméně asistent na pomezí Tofiq Bahramov měl jasno a hlavní rozhodčí Gottfried Dienst gól uznal...

Co se týče dalšího průběhu utkání Heřmanice - Háj, pak lze konstatovat, že domácí tým si zkušeným výkonem zbytek zápasu "pohlídal" a potřetí v řadě se mohl radovat z plného bodového zisku.

FC Heřmanice Slezská - TJ Háj ve Slezsku 1:0 (0:0)

Branky: 68. Stránský. Rozhodčí: Švec.