Petřkovice prolomily heřmanické prokletí

10.05.2014 18:25

Jedna série po hodině hry skončila, druhá, pro Heřmanice ještě méně příjemná, stále trvá. Petřkovice porazily díky brance Karla Macečka vůbec poprvé v historii měření sil v krajském přeboru slezskoostravský tým, který tak na jaře naopak stále čeká na výhru.

Rozuzlení dramatického utkání přinesla 62. minuta, ve které Petřkovice obléhaly branku Jana Šráčka tak dlouho, až se v malém pokutovém území podařilo jedinému čistokrevnému petřkovickému útočníkovi Karlu Macečkovi usměrnit na hranici ofsajdového postavení míč do sítě.

Odra i díky jeho trefě vybojovala podruhé v řadě za sebou výhru na hřišti soupeře, před Heřmanicemi vyhrála totožným výsledkem 1:0 i v Dětmarovicích.

Naopak Heřmanice stále nemohou nabrat dech. I když je pravda, že na rozdíl od minulého zápasu ve Vítkovicích, který prohrály 1:5, mohly v sobotu při troše štěstí či klidu v koncovce uhrát ještě příznivější výsledek.

 

FC Heřmanice Slezská – FC Odra Petřkovice 0:1 (0:0)

Branky: 62. Maceček. Rozhodčí: Holodňák – Neděla, Krištof. ŽK: Kozubík, Strakoš (oba Heřmanice). Diváci: 120.

Heřmanice: Šráček – Rozsíval, Zoubek, Šimáček, Holéczy – Kozubík (71. Dutka), Dominik Mlčoch (66. Božoň), Kosňovský, Strakoš, Michalák – Stránský (82. Žitňanský). Trenér: Jaroslav Mlčoch.

Petřkovice: Silbert – Kornak, Staněk, Wozniak, Kašický – Hubeňák (90. Lokaj), Levčík, Burian (46. Tomek), Cesnek, Václavík (90. Koudelný) – Maceček. Trenér: Smékal