Nevydařená domácí jarní premiéra

02.04.2014 19:34

Domácí Heřmanice chtěly v tomto utkání navázat na dobrý výkon ze závěru zápasu s Hájem a odčinit nulový bodový zisk z předchozího kola. Nicméně chtění je jedna věc a realita věcí druhou. Brušperští, kteří si přijeli do Heřmanic pro bod, hráli jednoduchý fotbal zaměřený na pozornou obranu a takřka 30 minut nedovolili domácímu týmu vůbec nic. Nutno dodat, že heřmaničtí v první půlhodině působili hodně bezradně. Není tedy divu, že rozezlený hlas domácího lodivoda Jarka "Mou" Mlčocha přehlušil i výborné heřmanické fanoušky.

V poslední patnáctimitovce první půle začali domácí postupně přebírat iniciativu a zásluhou Tomáše Mančara a Dominika Mlčocha vyslali na bránu soupeře dva "pozdravy", z nichž ten druhý měl gólové parametry, nicméně hostující brankář Eliáš byl proti.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí, drželi míč na svých kopačkách a svým zvýšeným úsilím a aktivnějším pojetím hry si vypracovali několik standardních situací v podobě rohových kopů. Dominik Mlčoch je rozehrával výborně, posílal prudké vysoké míče na zadní tyč, nicméně nikdo z jeho spoluhráčů si nešel do závaru tzv. "nechat nakopat", aby pro svůj tým vybojoval onen kýžený balón vhodný ke skórování...

Brušperk dál spoléhal na pozornou obranu, ovšem postupem času čím dál častěji vyrážel k nebezpečným "breakům". V 75. minutě se zápas zlomil. Domácí ve snaze přečíslit soupeře vyrobili hrubku na půlicí čáře, hosté bleskurychle přenesli míč na osamoceného Galajdu, jehož první střelu Honza Šráček sice výborně vyrazil, nicméně na dorážku už nestačil - 0:1!

V poslední desetiminutovce vrhli otřesení Heřmaňáci veškeré síly do útoku, leč udeřilo opět na druhé straně. Brušperk znovu využil chyby v rozehrávce domácích a Michal Galajda zpečetil minutu před koncem osud utkání - 0:2!

Brušperk si odváží z Heřmanic zlaté tři body, heřmanickým se snad podaří uspět příští týden v Bohumíně...

Heřmanice - Brušperk 0:2 (0:0)
Branky: 75. a 88.  Galajda

Brušperk: Eliáš - Pavlas, Jaroš, Vančo, Dvořák - Ručka (65.Vodvářka), Blahut, Makúch, Slota - Galajda (89.  Bačo), Kalmus (81. Ščigel)

Trenér: Leon Dostalík

Heřmanice: Šráček – Rozsíval, Liner, Šimáček, Zoubek – Strakoš – Mančar, Varkoček (86. Žitňanský), Michalák – Kozubík, D. Mlčoch (70. Schwarz). Trenér: Jaroslav Mlčoch