Napsali o nás

03.06.2015 14:36

Dobrosrdeční Těšíňané v sobotu rozdávali

Český Těšín – Fotbalisté Českého Těšína mají srdce na pravém místě. Když se doslechli o tom, že vnučka dlouholetého fanouška Těšína má problémy, přispěli z vlastní iniciativy finančním obnosem.

Kapitán Těšína Anton Fizek předává finanční obnos dědečkovi nemocné Sandry - velkému fanouškovi českotěšínského týmu.

Kapitán Těšína Anton Fizek předává finanční obnos dědečkovi nemocné Sandry - velkému fanouškovi českotěšínského týmu.Autor: Vladislav Lach

„Vedení o celé věci vůbec nevědělo, byla to záležitost mužstva a realizačního týmu. Byli jsme příjemně překvapeni," sdělil Deníku sekretář klubu Petr Bajtek.

Mladá dívka z Těšína Sandra je odmalička upoutaná na invalidní vozík, navíc je nevidomá a musí jezdit na nákladné rehabilitační kůry do Klimkovic, přičemž jedna taková procedura vyjde na 50 tisíc korun. Fotbalisté mezi sebou vybrali peníze a přispěli svým dílem na zaplacení části jedné léčebné procedury. Částku předal dědečkovi Sandry kapitán týmu Anton Fizek

Heřmanice si v Těšíně zastřílely

Dobrosrdečnost fotbalistů Těšína pokračovala i během samotného mistrovského zápasu. Tentokrát rozdávali hostům z Heřmanic, kteří si v Těšíně s chutí zastříleli.

„Takový zápas se mi ani nechce hodnotit. Chlapci to úplně odflákli," zlobil se trenér Těšína Čestmír Kročil, jenž podotkl, že je dobře, že má Těšín nahráno dostatek bodů, protože v posledních kolech podle všeho neuhraje už nic.

„Vyhořeli nám stopeři, hlavně Fizek. Tři, nebo spíš dokonce čtyři góly, protože i Žebrok nahrál soupeři na gól, jsme hostům vyloženě darovali, takže ti to dávali do prázdné. Byly to neskutečné námazy," kroutil hlavou Kročil.

 

IRP Český Těšín – FC Heřmanice 1:5 (0:3)

Branky: 48. Hrtánek – 23. a 36. Šebek, 38. Šimáček, 50. Sittek, 65. z pen. Strojek. Rozhodčí: Dytková. ŽK: 2:1. Diváci: 150.