Napsali o nás

18.06.2014 16:54

Krnov zase neproměňoval šance a body nepřivezl

 

Autor: Mojmír Krecl

 

Krnov - Bez tří hráčů základní sestavy odcestovali krnovští fotbalisté k předposlednímu kolu krajského přeboru do Heřmanic.

„Doma zůstali Ríša Kozák s Láďou Klementem a taky kapitán Ondra Bartoníček. První dva jsou už starší ročníky a rozhodli se, že už u nás s největší pravděpodobností na podzim hrát nebudou, že půjdou do nižší soutěže," vysvětloval absence kouč Krnova Petr Hrdlička a pokračoval: „Ondra měl problém s nohou, tak dostal volno."

Trenér tak dal příležitost mladým hráčům. „Vzali jsme dorostence, kteří v příští sezoně naskočí do mužů, abychom si je už otestovali," doplnil Hrdlička. Na Kozákovo místo ve stoperské dvojici se vedle Biskupa postavil Dankovič, do středu zálohy zase putoval mladík Havlíček.

Krnovští nezačali vůbec špatně. Měli více ze hry a zatlačili domácí do defenzivy. Vytvářeli si i brankové příležitosti, k jejich škodě ale v koncovce znovu chyběl klid a přesnost. „Snad pět vyložených gólovek jsme v první půlce určitě měli. Hned třikrát v nich byl Adam Ondra, pak Bačovský nebo Šimčík, ale nebyli jsme schopní vstřelit gól," kroutil hlavou krnovský kouč.

Hostům dělalo trochu problémy i prostředí v Heřmanicích. „Je tam takové vesnické hrbolaté hřiště. Navíc ani atmosféra nebyla moc přátelská. Heřmanicím jde o bytí a nebytí v krajském přeboru a podle toho to trochu vypadalo. Ale to nás neomlouvá, měli jsme se s tím vypořádat," uvedl Petr Hrdlička.

Také druhý poločas začal pro Krnováky dobře, jenže všechno trvalo jen do pětapadesáté minuty. Hosté ztratili zbytečně míč ve středu pole, Heřmanice se kombinací dostaly až na hranici šestnáctky, odkud otevřely skóre, 1:0, i když situace zaváněla ofsajdem. „Byla to naše hrubá chyba. Po ztrátě míče se naše levá strana úplně otevřela. Šimčík ani Daříček se nestihli vrátit. Jestli to ofsajd byl nebo ne, o tom nemá smysl diskutovat," popisoval situaci trenér FK Krnov.

Domácí branka okamžitě nakopla a byli na koni. „My už jsme se nedokázali prosadit. Soupeř věděl, o co hraje, a tak jezdil po zadku, dřel," pochválil protivníka Hrdlička. V sedmdesáté osmé minutě navíc Heřmaničtí vedení  pojistili.  Rána z pětadvaceti metrů se od šibenice odrazila do sítě, 2:0. „Jejich hráč nevěděl, co s míčem, a tak to napálil na branku. Byla to výborná střela. Taras si na to sice sáhl, ale nemohl s tím nic dělat," povídal kouč hostí.

Domácí kolektiv už si zápas pohlídal a získal důležité tři body, Krnovští odjížděli s prázdnou.

„Po první půlce to mělo být 4:0 a nebylo by co řešit. Jenomže to bychom nesměli spálit i ty největší tutovky. Ty neproměněné šance nás hrozně srážejí. Pak i když jsme lepší, tak body nemáme," hodnotil utkání Petr Hrdlička a pokračoval: „Bohužel si neplníme své povinnosti, pak uděláme jednu hrubou chybu a to nás stojí zápas," dodával.

Pozitivem utkání byl docela povedený výkon mladých hráčů a také návrat dlouhodobého maroda Tomáše Hudského. „Mladí se do toho zapojili velice dobře. Musím je pochválit. Marek Havlíček svou roli zvládl, je na mužskou soutěž dobře připravený. Honza Urban je levák, takže strašně cenný hráč. Když nám odejde Láďa Klement, tak budeme leváka potřebovat. Honza Košárek je typově podobný Bačovskému. Tomáš Hudský už je v plné zátěži, mám velkou radost, že se nám vrátil," uzavřel Hrdlička.