Muži předvedli dosavadní nejlepší výkon sezóny

13.04.2015 21:27

    Potlesk vděčných příznivců na otevřené scéně, rozzářená tvář trenéra, povedená hra a vysoké vítězství. Tohle všechno bylo v sobotu odpoledne k vidění v Heřmanicích, kde domácí fotbalisté porazili 4:1 Markvartovice. ¨

Dvě branky vítězů vstřelil Martin Šebek, po jedné přidali Patrik Schwarz a Ondřej Strojek z pokutového kopu. Gól Markvartovic zaznamenal rovněž střelou z penaltového puntíku Petr Kremzer. „Jsem spokojený, samozřejmě s výsledkem, ale až na hluchých dvacet minut ve druhém poločase i s předvedeným výkonem," usmál se po utkání trenér Heřmanic Jaroslav Mlčoch.

Tým ze slezské části Ostravy má momentálně třicet bodů a drží se ve středu tabulky páté nejvyšší soutěže. „Už před zápasem jsem hráčům v kabině říkal, že nás čeká poslední zápas o záchranu a že od pondělka se začneme připravovat na boj o umístění na stupních vítězů," prohlásil heřmanický kouč sebevědomě, vzápětí však svá slova přece jen trošku poupravil: „Nemáme sice stanovený žádný konkrétní cíl, byl bych však spokojený, kdybychom atakovali nějaké páté šesté místo"

Heřmanice mají před sebou zřejmě klidné jaro, proto tak trochu hledají motivaci i jinde než v krajském přeboru. „Dostali jsme se do finále městského poháru, které se bude hrát v květnu na Bazalech. A tam určitě chceme uspět. Momentálně mám pocit, že tým má na to, aby s Petřkovicemi odehrál vyrovnanou partii," neskrývá se heřmanický trenér za nějaká klišé podobná tomu, že jdou od jednoho zápasu ke druhému, a že dopředu se nedívají…

V duelu s Markvartovicemi dal o sobě znovu pořádně vědět Martin Šebek, s jedenácti góly nejlepší střelec Heřmanic. V rozmezí třinácti minut v prvním poločase dvakrát pláchl obraně hostů a pokaždé chladnokrevně zakončil.

„Tyhle góly nám hodně pomohly. Soupeř sice držel možná častěji míč na kopačkách, ale jinak se do šancí moc nedostával," všiml si koncový útočník slezskoostravského týmu, kterého v utkání v útoku doplňoval Ghaňan Henry Sellassei Mensah a po hodině hry další Afričan Fatawu Yakubu Kakai. „Tihle kluci jsou bojovníci a docela mi to vepředu i oběhali," pochvaloval si Martin Šebek.

Velkou postavou a asi i nejlepším hráčem na hřišti byl však jednoznačně Jakub Sittek, který do Heřmanic dorazil v týdnu před zápasem. Třicetiletý záložník byl hned u třech branek domácích, v prvním poločase přihrál na oba góly Šebkovi a v závěru duelu byl v pokutovém území při průniku faulován a kapitán Ondřej Strojek vzápětí uzavřel skóre na konečných 4:1.

„Super, vysoko jsme vyhráli, zahráli jsme slušný fotbal a myslím si, že i já sám jsem podal solidní výkon. Momentálně můžu říct jediné – jsem moc rád, že po odchodu z Bohumína, že mě pan Mlčoch oslovil," řekl po utkání Jakub Sittek, jehož přínos pro tým vyzdvihl i sám trenér.

„V zápase byl vidět od začátku až do konce. Jeho zisky míčů nám přinesly góly, jeho přihrávky měly oči a jeho aktivita strhla i ostatní kluky. Vím, že má nějakou pověst, ale věřím si, že ho ukočíruju. Po prvním zápase v první řadě ale můžu s klidem říct, Kuba by se rychle mohl stát vůdcem týmu," dodal Jaroslav Mlčoch, trenér FC Heřmanice Slezská.

FC Heřmanice Slezská – TJ Sokol Markvartovice 4:1 (2:0)
Branky: 18. a 31. Šebek, 81. Schwarz, 86. Strojek z pen. – 84. Kremzer z pen. Rozhodčí: Kantor – Macrineanu, Ochodek. ŽK: Mensah, Šebek, Kakai, Mančař – Potůček, Tomis, Kremzer, Kolenko, Matiášek. Diváci: 150.
Heřmanice: Šráček – Mančař (85. Fiedor), Kelnar, Šimáček, Dominik Mlčoch – Wilk (31. Varkoček), Sittek, Strojek, Schwarz (88. Tišler) – Mensah (63. Kakai), Šebek (87. Herák). Trenér: Jaroslav Mlčoch.
Markvartovice: Polášek – Janoško, Kolenko, Tomis, Potůček – Opatřil, Režnar, Červeňák, Slavík, Kremzer – Grigar (63. Matiášek). Trenér: Veselý.
Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/ostatni_region/hermanice-potesily-priznivce-vykonem-i-vitezstvim-20150414.html