Muži pokračují v bodové šňůře

26.04.2015 21:15

    A-tým Heřmanic pokračuje v bodové šňůře. Patý bodový zápis v řadě si tentokrát připsal za domácí remízu s Dětmarovicemi. V tabulce pravdy to samozřejmě znamená dva body ztráty, nicméně je potěšující, že naši hráči byli schopni sehrát s 2. týmem aktuální tabulky naprosto vyrovanou partii a v některých fázích zápasu byli jednoznačně lepší. Nepřímo to potvrdil i hostující kouč Martin Špička: „Mám-li být upřímný, domácí byli vítězství blíže. My ten bod bereme hlavně s ohledem na to, že jsme posledních dvacet minut dohrávali v oslabení. Ale ubránili jsme to."

    Heřmanice na svém trávníku hýřily aktivitou, tlačily se do vápna Dětmarovic a vytvořily si tři nebezpečné situace. „Soupeř byl hodně nepříjemný," uznal Špička. „Největší problémy nám dělal hrbolatý terén, který naší kombinační hře nevyhovuje, a pak počasí. Bylo teplo a to nedělá některým našim hráčům, zejména těm zkušenějším, dobře," zasmál se kouč Dětmarovic. S notnou dávkou ironie lze dodat, že soupeři nepomohl ani rozhodčí, který jim vyloučil stopera Zielonku a ani domácí hráči, kteří si ne a ne dát vlastní gól... :)

    Objektivně řečeno hosté v Heřmanicích nehráli vůbec špatně. Třeba Šrámek trefil v první půli tyč. Dětmarovice naopak při heřmanických šancích výrazně podržel gólman Polách, i díky němu vydržel bezbrankový stav až do konce. Druhá půle už nenabídla tak zásadní šance jako ta první, tempo se zvolnilo. Více iniciativy nadále projevovali Ostravané, ale obrana Dětmarovic pracovala spolehlivě.

    Nagativním momentem zmíněného utkání je zranění domácího obránce Dominika Mlčocha, který si vykloubil pravé rameno a bude minimálně tři týdny mimo hru.

   

Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/fotbal_region/detmarovice-dohravaly-v-oslabeni-20150427.html

FC Heřmanice Slezská - SK Dětmarovice 0:0 (0:0)