Mladíci Baníku smetli Heřmanice

05.10.2016 21:41

Souboj Heřmanic s Baníkem očima Davida Hekeleho z Moravskoslezského deníku:

Jistým způsobem si poradili fotbalisté Baníku Ostrava ve včerejším přátelském utkání s lídrem krajského přeboru Heřmanicemi, které porazili 5:0. Hráči, kteří usilují o místo v A-týmu, se tak revanšovali za minulý týden, kdy prohráli na hřišti třetiligových Petřkovic. Dvěma góly se ukázal Ožvolda, po jednom přidali Malý, Celba a Jakub Šašinka, přičemž ten neproměnil penaltu. „Zápas splnil účel, pro který jsme jej absolvovali. Byl vidět kvalitativní rozdíl, je škoda, že jsme nevyužili ještě spoustu dalších šancí,“ řekl hostující kouč Aleš Křeček. Daleko více dojmů zápas, který navštívilo 172 diváků, přinesl hráčům domácích. „Šlo vidět, že jsou lepší, mají systém hry, umí si dát míč do nohy a otáčet hru rychle ze strany na stranu. Bylo to jiné tempo, pro tým krajského přeboru fyzicky velmi náročné,“ uznal stoper Marek Šimáček, který v Baníku v minulosti působil. Podobně mluvil i kapitán Radomír Koval. „Bylo vidět, že jsou na tom lépe fyzicky. My si zahráli až ve druhé půli, dali jsme si míč a vypracovali si šance, takže jsme si to trochu stačili užít, ale celý zápas byl jasný. Nicméně kvalita některých hráčů nebyla taková, jakou bych na Baník očekával,“ uvedl Koval, který litoval počasí. „Byla to ale dobrá konfrontace, která se nám v soutěži hodí. Jsme za to rádi,“ doplnil Koval. „Výsledek se dal čekat. Spíše mě mrzí, že jsme neskórovali. Ale zápas mě bavil,“ zakončil Šimáček.

FC Heřmanice Slezská - FC Baník Ostrava 0:5 (0:2)

Branky: 7. a 31. Ožvolda, 48. Malý, 63. Šašinka, 90. Celba. Rozhodčí: Dresler - Kotík,

Kontoršikov. ŽK: Mešaninov (Baník). Diváci: 172.

 

Heřmanice: Preisner (72. Žebrák) - Fojtík, Koval, Šimáček, D. Mlčoch (65. Hetto) – Mantey (5. Effa), Potůček, Opata (78. Jan Schwarz), Patrik Schwarz (70. Fedák) - Šebek (82. Tišler), Půda. Trenér: J. Mlčoch.

 

Baník Ostrava: Chmiel (72. Virec) - Celba, Mešaninov, Lischka, Helešic - Ptášek (46. Hejl), Malý, Ožvolda, Matěj, Ptáček - J. Šašinka. Trenéři: Křeček a Šimůrka.