Marný boj v Šenově

02.04.2016 20:04

    Mužstvo SK Šenov zahájilo jarní sezónu ve velmi dobré herní pohodě a ze dvou utkání získalo 4 body. Přestože zatím v tabulce okupuje spodní patra, očekávalo se spíše vyrovnané utkání, ve kterém oba celky myslely na plný bodový zisk. Průměrného výkonu, jímž se naši hráči prezentovali v minulém kole s Kobeřicemi, se však naše mužstvo nedokázalo zbavit, a tak se není s podivem, že to byli domácí, kdo působil na hřišti živějším dojmem. Nicméně takřka celý první poločas se hra převážně odehrávala v prostoru mezi šestnáctkami bez vážnější akce. Až ve 43. minutě se Šenovu podařil kopnout výborně rohový kop na přední tyč, kam se vřítil Zbyněk Bednář a otevřel skóre zápasu, není potřeba připomínat, že gól do šatny je vždy nepříjemný. Obraz utkání se příliš nezměnil ani ve druhém poločase, i když nutno podotknout, že to opět byli domácí, kdo mužstvo měl mírnou převahu. V 68. minutě udeřil opět domácí kanonýr Zbyněk Bednář, který doběhl nákop za obranu, využil nerozhodnosti našeho brankáře Kuby Andrejka a akci tváří v tvář chladnokrevně proměnil. 2:0

Naši hráči vrhli všechny síly do útoku a odměnou jim byl faul a následně nařízený přímý kop na hranici pokutového území soupeře. Eric Opata nádhernou střelou vykřesal v 72. minutě naději – 2:1. Heřmanický lodivod Jarda Mlčoch šel do rizika a ve snaze o vyrovnání skóre stáhnul hru na tři obránce. A nutno dodat, že přišly i šance. Ovšem naše úsilí zmrazil další nákop za obranu a gól Daniela Klimši, bohužel z jasného ofsajdu ,v 76. Minutě byl tedy stav 3:1 pro SK Šenov. Po této brance se do útoku vytáhl i stopér Marek Šimáček, který svou brankou v 82. minutě znovu oživil šanci našeho mužstva – 3:2. Náš tým logicky pokračoval ve hře na riziko a opět inkasoval jako přes kopírák – dvoumetrový ofsajd a Zbyněk Bednář uzavřel skóre utkání na konečných 4:2. Nemáme ve zvyku se vymlouvat na rozhodčí, ale to, co předváděl na pomezí AR2, do krajského přeboru skutečně nepatří...