Heřmanice v mediích

09.06.2015 09:19

Derby rozhodl dvěma trefami Marek ŠimáčekZdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/ostatni_region/derby-rozhodl-dvema-trefami-marek-simacek-20150608.html

Heřmanice v dramatickém zápase proti Polance vedly, pak ale prohrávaly. Tři body jim v závěru během čtyř minut vystřelil stoper.

Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/ostatni_region/derby-rozhodl-dvema-trefami-marek-simacek-20150608.html

Tři body z posledního ostravského derby v krajském přeboru v sezoně zůstaly v Heřmanicích. Svěřenci Jaroslava Mlčocha si v duelu 29. kola poradili s Polankou, kterou porazili 3:2.

Hrdinou se stal obránce Marek Šimáček. Domácí ještě osmnáct minut před koncem prohrávali, ale heřmanický stoper během čtyř minut skóre otočil a naklonil na stranu celku ze Slezské.

„Bylo to víceméně normální utkání. Prvních a posledních dvacet minut jsme hráli dobře my, někdy mezi tím byli lepší zase oni," řekl trenér Heřmanic Jaroslav Mlčoch.

FC Heřmanice Slezská - FK SK Polanka 3:2 (1:1)

Zápas měl ještě před Šimáčkovými góly za sebou jeden obrat. To když se Polanka nenechala zaskočit rychlým gólem Sittka. Do poločasu stačili hosté vyrovnat Andrýskovou penaltou a dvanáct minut po pauze zahráli Jakubové Kaluža a Ševčík akci, na jehož konci prvně jmenovaný prošel do šestnáctky a prostřelil Šráčka.

„Jednou věcí jsem i přes výsledek zklamaný, a to, že jsme přišli o vedení 1:0," mrzelo Mlčocha.

Ztracené vítězství, ke kterému měli navzdory řadě absencí blízko, mrzelo na druhé straně Davida Valenčina. „Chybělo nám pět hráčů základní sestavy (Woznica, Hejdušek, Schwarz, Matěj, Fromelius), kteří by normálně hráli. I přesto byla předvedená hra solidní. Zápas jsme měli ve svých rukou, ale neuhlídali jsme dvě standardní situace a to rozhodlo," vyjádřil se Valenčin.

„Jsme zklamaní, jelikož jsme se dostali do vedení, a z mého pohledu si soupeř nevytvořil kromě prvního gólu ze hry žádnou šanci. Dalo se vyhrát, ale k výkomu hráčů výtky nemám. V tomto složení jsme zřejmě předvedli maximum," dodal trenér Polanky. „Rozhodly standardky, ale zdálo se mi, že stav 2:1 chtěla Polanka víceméně udržet. Ke konci to tak bylo trochu vyhecované, ale dotáhli jsme to k vítězství, což je nejdůležitější," těšilo jeho protějšek Jaroslava Mlčocha.

Na závěr kouč Heřmanic jako už několikrát pochválil přínos Jakuba Sittka, který kromě gólu týmu pomohl i dvěma asistencemi „Toho hráče jsem chtěl a je vidět, že jsem měl dobrý vkus. Myslím, že mu to tady sedí a do našeho týmu se hodí," zakončil Mlčoch.

FC Heřmanice Slezská FK SK Polanka 3:2 (1:1)
Branky: 9. Sittek, 72. a 76. Šimáček - 30. Andrýsek z pen., 57. Kaluža. ŽK: Sittek - Liška, Borgosz. Rozhodčí: Čecháček - Šamánek, Ochodek. Diváci: 100.
Heřmanice: Šráček - Kelnar, Koval, Šimáček, Mlčoch - Selassei (89. Gazdík), Schwarz (59. Zoubek), Strojek, Wilk (76. Herák) - Sittek, Šebek (90. Yakubu). Trenér: Jaroslav Mlčoch.
Polanka: Řehulka - Kaluža, Bartoš (80. Fromelius), Andrýsek, Liška - Ševčík, Borgosz, Mašlanka, Oleš, Fukala (38. Klemiš) - Švábík. Trenér: David Valenčin.

Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/ostatni_region/derby-rozhodl-dvema-trefami-marek-simacek-20150608.html