Fotbalový kemp s angličtinou

12.08.2014 16:32

    Od pondělí 18. 8. do soboty 23. 8. proběhne v areálu hotelu KAM v Malenovicích fotbalový kemp našeho klubu FC Heřmanice Slezská pro hráče obou kategorií přípravek a mladších žáků. Termín kempu byl stanoven s ohledem na skutečnost, že drtivá většina dětí mladšího školního věku tráví léto mimo své domovy (na táborech, u babiček a dědečků, u moře, atd.) a vrací se zpět až ke konci prázdnin, zároveň však musela být splněna i podmínka o dostatečném času na přípravu před prvním mistrovským utkáním. Co se týče zvoleného místa kempu, lze jen konstatovat, že jsme zde loni nalezli po všech stránkách výborné podmínky pro přípravu, takže nebyl nejmenší důvod cokoliv měnit (je to stejné jako s tou vítěznou sestavou :))

No a proč mícháme fotbal s angličtinou? Tady je odpověď poněkud komplexnější. Prioritou a hlavní náplní kempu je samozřejmě sportovní hledisko. Zaměříme se na rozvoj herních činností jednotlivce úměrně věku a kategorii s co největším využitím malých průpravných her. Nicméně v souladu s etapami sportovní přípravy jedince bychom se rádi úspěšně zhostili i své role v triádě rodina - škola - klub. Mimochodem na toto téma existuje výborná přednáška Rosti Helštýna - šéftrenéra mládeže Baníku Ostrava.

Z pohovorů s našimi svěřenci víme, že pokud je ve škole v nějakém předmětu "tlačí bota", jedná se zejména o angličtinu. Rozhodli jsme se proto, že našim hráčům jejich pobyt v kempu poněkud zpestříme a zábavnou formou jim s angličtinou pomůžeme, abychom je onoho "tlačení bot" pokud možno zbavili. Samozřejmě, že máme i svěřence, kteří s angličtinou žádné problémy nemají, těm bychom rádi jejich jazykové dovednosti co nejvíce osvojili, no a těm nejmenším, kteří s angličtinou ještě nepřišli do bližšího kontaktu, bychom chtěli jejich vstup do světa cizího jazyka co nejvíce usnadnit.

Je patrné, že sami bychom takto pojatý projekt nezvládli a nutno podotknout, že ani takové ambice nemáme, koneckonců my jsme tady přece od fotbalu. :) Na výuku cizích jazyků existuje na trhu spousta jiných,  specializovanějších subjektů a ten, dle našeho názoru, nejlepší z nich - jazyková škola Speak With Me - se s námi spojil a uvolil se stát se odborným garantem oné nefotbalové náplně našeho kempu. Věříme, že si naši svěřenci fotbalový kemp dostatečně užijí a odnesou si z něj co nejvíce zážitků spolu s novými znalostmi a dovednostmi a všechno to přetaví ve výborný vstup jak do fotbalové sezóny tak i do té školní...

Vyhledávání