Fotbalový básník Šebek a důrazný štírek Michalák svými góly přepsali dějiny aneb Heřmanice poprvé ve vzájemném měření sil přetlačily v krajském přeboru Pustou Polom

05.10.2014 08:19

Začátek a poločasová pauza utkání byly zpestřeny o přítomnost našich benjamínků. Ti nejprve "slavnostně" nastoupili s oběma týmy a v poločase si pak  - před výbornou kulisou - zahráli přátelský minizápas.

Samotné utkání bylo od samého začátku velmi vyrovnané. Hosté byli kombinačně lepší, naši hráči disponovali pevnější obranou a větším důrazem v osobním soubojích, z čehož postupem času resultovaly i šance. Tu první si v 15. minutě po standardní situaci vypracoval Zoubek, který hlavou orazítkoval břevno, míč se ihned po odrazu dostal zpět do pokutového uzemí hostů, kde Šimáček hlavou opět trefil jen břevno... Hra se poté dlouho odehrávala ve středu hřiště, tzv. "od šestnáctky po šestnáctku", když se po ojedinělém zaváhání domácí obrany dostal do nadějné příležitosti hostující Šmíd, nicméně Honza Šráček výborným zákrokem tuto šanci zneškodnil. Pravidlo "Nedáš - dostaneš" naplnil v 38. minutě domácí útočník Martin Šebek, který po výborném pasu za obranu napsal fotbalovou báseň, jinak se totiž to, co provedl s oběma hostujícími stopery a brankářem nazvat nedá - 1:0!

Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči Polomi a v 53. minutě mohli vyrovnat, když Štýbarovu hlavičku konečky prstů vytáhl nad břevno výborným zákrokem Honza Šráček. V 10 minut později bylo vyrovnáno. Domácí špatně zahráli standardní situaci, hosté podnikli rychlý kontr, na jehož konci se Gašparík nemýlil - 1:1. Obrat v zápase mohl dokonat za dvě minuty polomský Šmíd, který postupoval po Gašparíkově přihrávce sám našeho brankáře, nicméně pokus hostujícího útočníka se vůbec nevešel mezi tyče. V 74. minutě podtrhnul svůj výborný výkon v zápase domácí Michalák, důrazně se prodral k odraženému míči a nekompromisně s pomocí tyče zavěsil - 2:1! Poslední příležitost, jak pohnout s ukazatelem skóre a nutno dodat, že obrovskou, měl hustující Kosňovský, který ale po minele domácí obrany netrefil z hranice malého vápna vůbec branku... Domácí borci tak mohli po dvou porážkách a dvou remízách konečně okusit, jaké to je, porazit v krajském přeboru celek Pusté Polomi.

FC Heřmanice Slezská - SC Pustá Polom 2:1 (1:0)