Bohumín zlomil sérii a poprvé krajském přeboru porazil Heřmanice

09.04.2014 12:08

S cílem napravit domácí zaváhání s Brušperkem a přivézt zvenku nějaké body přicestovali muži Heřmanic do Bohumína. Fotbalisté domácího celku se nacházeli v podobném rozpoložení - také na jaře ještě nebodovali.

Heřmanický trenér Jarda Mou Mlčoch už mohl počítat do základní sestavy s novou jarní akvizicí Františkem Perecárem a nutno dodat, že jeho důraz a silové pojetí hry v útočné fázi hry na domácí obranu platilo. Hráči Heřmanic byli v první půlhodině lepším týmem, nicméně své náznaky příležitostí nedokázali dotáhnout ke střele a ohrožení Gladišovy branky. S postupem času začali mít navrch domácí, kteří v poslední desetiminutovce první půle zlepšili pohyb a zpřesnili hru, z čehož rezultovalo několik standardních situací. Z té poslední v úplném závěru poločasu Seget se Sittkem rozehráli roh nakrátko, centr druhého jmenovaného přistál na hlavě Košťala, a ten rozvlnil síť - 1:0!

„První gól byl hodně důležitý. Přece jen každý tým zasáhne, když inkasuje prakticky z poslední akce poločasu," řekl po utkání trenér Bohumína Marek Poštulka, jehož tým čekal na první gól do sítě Heřmanic 315 minut.

„Herně to byl vyrovnaný zápas, ale Bohumín šel důrazněji za vítězstvím a tímto gólem se vše zlomilo. Nešťastně jsme inkasovali do šatny, navíc svoje příležitosti jsme do brány nedotlačili. Díky tomu jsme si tady bodovat nezasloužili. Soupeř byl lepší," přiznal kouč ostravského celku Jaroslav Mlčoch.

Po obrátce vsadil hostující tým na útok, nicméně skórovat mohli opět domácí. Ránu Sittka z nadějné pozice v pokutovém území však obrana Heřmanic stačila zablokovat.

Heřmanickým fotbalistům nelze upřít snaha, vypracovali si řadu standardních situací, nicméně ze žádné z nich neudeřilo. Naopak chybu v rozehrávce Heřmanic potrestal v 70. minutě Jatagandzidis - 2:0!

Hostující lodivod se ještě snažil hru oživit čerstvou krví z lavičky, leč nepomohlo to, což znamená, že Heřmanice jsou jediným týmem krajského přeboru, který nezískal v jarní části soutěže ani bod.

Bohumín - Heřmanice 2:0 (1:0)
Branky: 45(+1). Košťál, 70. Jatagandzidis

Bohumín: Gladiš – Poštulka, Šiška, Košťál, Seget – Sittek, Kubinski, Graňák, Górniok (85. Ciesarik) – Socha (88. Musil) – Jatagandzidis (75. Šindler). Trenér: Marek Poštulka

Heřmanice: Šráček – Rozsíval (73. Dutka), Liner (46. Kozubík), Šimáček, Zoubek – Strakoš – Mančar (81. Fröhlich), Varkoček, Michalák – Perecár, D. Mlčoch (59. Žitňanský). Trenér: Jaroslav Mlčoch