A-tým vstoupil do sezóny vysokým vítězstvím, aneb derby s Polankou opět vítězně pro Heřmanice

09.08.2016 11:11

Úvodní kolo krajského přeboru mužů popisuje Martin Maceček z Moravskoslezského deníku. Foto: Petr Kotala.

Přežili v derby první velkou šanci, pak čtyřikrát udeřili. Fotbalisté Heřmanic porazili v prvním kole krajského přeboru Polanku 4:0, když dvě branky vstřelila čerstvá posila týmu, Kamil Půda, další trefy si připsali Erik Opata a Martin Šebek. Domácí tým byl opravdu ve velkých nesnázích jen jednou, po pár minutách ale v obrovské šanci záložník Borgosz neuspěl, když jeho ránu do téměř prázdné branky odvrátil stoper Marek Šimáček. „K tomu všemu jsme ještě o několik málo minut později inkasovali a hned poté mi přišlo, že se tým, i když moc nevím proč, sesypal. Najednou mi moji hráči připadali podělaní,“ uvedl Radek Nešpor, trenér Polanky. Heřmanice se do vedení dostaly kuriózně, při Opatově ráně po rohu se podařilo míč jednomu ze zadáků Polanky vykopnout mimo branku, ale podle signalizace asistenta rozhodčího k tomu došlo už za brankovou čárou. A navíc po půlhodině hry se v úniku dostal Šebek až před vybíhajícího Řehulku, který v souboji dostal míč jen do vzduchu, a pro heřmanického útočníka už nebyl problém jej poslat hlavou do opuštěné branky. „Naše snaha o útočné pojetí se mi moc líbila, škoda jen většího množství ztrát a nedotažení některých slibně se rozvíjejících akcí. Jinak ale musím říct, že se nám vyplatil riskantní tah, že jsme do sestavy namísto defenzivního záložníka poslali druhého útočníka,“ usmál se Jaroslav Mlčoch, kouč Heřmanic. Domácí tým udeřil ještě dvakrát, v poslední půlhodině hry se prosadil Kamil Půda, i když gól na 4:0 musel znovu posvětit sudí pobíhající za pomezní čárou. „Jsem šťastný, že se Kamila povedlo udělat k nám do Heřmanic, i když vím, že ho vábili také do Krnova. Za tohle patří i velký dík Baníku, který nám ho uvolnil. Na jeho výkonu se mi nejvíc zamlouvalo to, že si hned porozuměl s útočným parťákem Martinem Šebkem,“ řekl Jaroslav Mlčoch. Polanečtí si tak nakonec odvezli ze slezské části Ostravy znovu velký příděl. „Musím ale říct, že hosté tentokrát hráli o moc líp než v červnu. A kdyby proměnili v úvodu velkou šanci, měli bychom cestu za třemi body výrazně složitější,“ zdůraznil Jaroslav Mlčoch. „O výsledku rozhodla větší zkušenost v našich řadách, přece jen Polanka měla na hřišti snad jen tři opory,“ doplnil. „Nebudeme si nic nalhávat, jejich zahraniční posily jsou o level výš. Tak to je, a naši mladí kluci se s tím musejí srovnat, 0:4 sice vypadá, že to je debakl, ale nemyslím si, že bychom si takový výsledek za druhý poločas zasloužili,“ přemítal trenér poraženého celku. Tradičně vypjaté derby nabídlo necelým dvěma stovkám diváků rozhodně zajímavou podívanou, kromě čtyř branek byla k vidění i celá řada dalších emotivních momentů, včetně dožadování se odpískání pokutových kopů. V prvním poločase po sražení Šindlera, po pauze za hraní rukou v domácí šestnáctce. „Abych byl upřímný, v tom prvním poločase bych asi taky řval,“ dodal Jaroslav Mlčoch, trenér vítězného týmu.

 

FC Heřmanice Slezská – FK SK Polanka 4:0 (2:0)

 

Branky: 62. a 81. Půda, 12. Opata, 30. Šebek. Rozhodčí: Lalík – Picmaus, Novák.

 

ŽK: Šimáček – Fromelius, Andrýsek, Liška. Diváci: 100.

 

Heřmanice: Šráček – Fojtík, Koval, Šimáček, Dominik Mlčoch (68. Asubontena) –Mantey, Opata, Potůček (77. Hetto), Schwarz (62. Strojek) – Půda (89. Schiffauer), Šebek (85. Fedák). Trenér: Jaroslav Mlčoch.

 

Polanka: Řehulka – Liška (77. Uhlík), Valigůra, Šimek (46. Ševčík), Kaluža – Šindler, Skřehot, Uher, Borgosz (42. Andrýsek), Jakubov (83. Drulák) – Fromelius. Trenér: Nešpor.