A-tým ukázal ohromnou vůli a charakter, aneb ani dvougólové vedení hostům z Vendryně k bodům nestačilo

05.09.2016 12:19

    Famózní obrat heřmanických borců v rámci 6. kola krajského přeboru mužů popisuje Martin Maceček z Moravskoslezského deníku.

Sice soupeře nezválcovali, ovšem i těsné vítězství si nakonec užili. Fotbalisté Heřmanic dokázali v krajském přeboru počtvrté za sebou naplno bodovat, Vendryni porazili 3:2, byť po chvíli prohrávali o dva góly. Dva góly Ostravanů vstřelil Patrik Schwarz a trefil se i Kamil Půda.

„Určitě vím, že nám budou podobné zápasy přibývat. Ale tím, že tenhle tým otočil výsledek z 0:2 na 3:2, ukázal, že má obrovskou sílu. Kromě tří gólů jsme totiž nastřelili stejný počet tyčí, a hlavně ukázali kluci vůli. Máme dobrý mančaft,“ liboval si po utkání sice ještě mírně vynervovaný, ale už spokojený trenér Jaroslav Mlčoch.

Ostravané do zápasu nevkročili ideálně, nejprve inkasovali po Martinčíkově povedeném přímém kopu a pak se v rozehrávce dopustili přehmatu, kterého využil Vlachovič. „Zatím jsme snad všechny góly dostali, když chceme hrát, a přitom nezavřeme zadní vrátka. Sice jsme pět ze šesti zápasů vyhráli, ale už potřetí jsme byli nuceni dohánět ztrátu. V Břidličné se to nepovedlo, teď doma s Bílovcem a Vendryní díky bohu ano. Víme, že naše výkony bezchybné nejsou, ale zároveň je cítit, že mančaft i tohle chce dát do kupy,“ zdůraznil heřmanický trenér.

Heřmanice jsou sebevědomý tým, kterým hned tak něco neotřese. Za nepříznivého stavu se jim v rozmezí několika sekund třeba „podařilo“ hned dvakrát rozezvučet brankovou konstrukci za Pechou, a na kolena nepadli ani v momentě, kdy kanonýru Půdovi rozhodčí Čecháček neuznal vyrovnávací branku kvůli údajnému faulu na brankáře.

Za trpělivost a víru ve vlastní schopnosti byl tým ze Slezské Ostravy nakonec odměněn. A hrdinou sobotního odpoledne se nakonec stal dvacetiletý krajní záložník Patrik Schwarz, který na první branku přihrál a další dvě sám vstřelil. Nejdřív parádně v běhu trefil vzdálenější kout vendryňské branky a dvacet minut před koncem dokázal po Ruskově zaváhání dostat do sítě Šebkův centr. „Momentálně to stavíme na tom, že klidně vyhrajeme třeba 5:4. Mám totiž mimo jiné pocit, že divákům to, co hrajeme, se docela líbí. Ale je taky pravda, že mi přibývají šediny na hlavě,“ pousmál se Jaroslav Mlčoch.

„Soupeř nás zpočátku trápil tím, že míč dal v pravou chvíli na pravé místo. A popravdě, celkem na nás vyslali dvě přesné a nebezpečné střely, z toho žádnou ve druhém poločase, takže to bylo možná o to těžší. Mým úkolem je tým připravit ne na prvních patnáct dvacet minut, ale na celý zápas,“ dodal spokojený kouč vedoucího celku Moravskoslezského krajského přeboru, který v dalším kole bude hájit výsostné postavení v Bruntále.

FC Heřmanice Slezská - TJ Vendryně 3:2 (1:2). Branky: 54. a 72. Schwarz, 34. Půda - 7. Martinčík, 22. Vlachovič. Rozhodčí: Čecháček - Matějek, Tabášek. ŽK: Koval, Opata - Chlebek, Martynek, Przyczko, Buzek. Diváci: 150.