Z Vítkovic s debaklem

03.05.2014 17:18

Jednoznačným vítězstvím vítkovických fotbalistů 5:1 skončilo utkání 24. kola proti Heřmanicím. Duel rozhodly především dvě proměněné penalty vítkovíckého kapitána Prokeše.

Přítomní diváci si však na pořádné příležitosti museli dlouho počkat. Během úvodních sedmadvaceti minut totiž byl k vidění pouze závar před domácí brankou, když brankář Ognyanov podběhl rohový kop a na druhé straně nepřesná střela Kováře.

Právě až po necelé půlhodině přišla první pořádná příležitost a hned znamenala změnu stavu. Po rohovém kopu Heřmanic podnikli domácí brejk, na jehož konci fauloval Rozsíval Skleničku a rozhodčí Viščor nařídil penaltu. Z ní se nemýlil kapitán Prokeš.

Už za sedm minut se situace opakovala. Tentokrát byl jen faulujícím stoper Šimáček a faulovaným Bystrý. Z následné penalty se podruhé v utkání, tentokrát „panenkovsky“, prosadil Prokeš.

Tyto dva momenty jakoby náš tým zlomily a do přestávky už heřmaničtí pouze zahrozili nadějnou střelou Žitňanského, kterou vytáhl mimo tyče Ognyanov.

Hned po návratu z kabin se měnilo skóre potřetí. Centr jednoho ze svých spoluhráčů umístil za Šráčkova záda Sklenička. Heřmanický brankář měl následně plné ruce práce s volejem Šebka.

Dílo zkázy pak dokonali nejprve v 63. minutě Horváth a o čtyři minuty Samek.

Alespoň čestný úspěch našeho týmu zaznamenal čtvrthodiny před koncem střelou mezi nohy Ognyanova střídající Patrik Božoň.