Z Bruntálu si po boji odvážíme všechny body

13.09.2016 10:51

K nováčkovi soutěže z Bruntálu jsme zajížděli s respektem k jeho dosavadnímu bodovému zisku nicméně i s vědomím, že cokoliv jiného než plný bodový zisk by znamenalo ztrátu. Od začátku zápasu předváděli „Mourinhovi“ svěřenci kombinační fotbal, čímž ovládli střed hřiště, odkud pak přicházely kolmice za obranu soupeře.

Už ve 4. minutě posadil Martin Šebek svůj centr z rohového kopu na hlavu osamoceného Samuela Manteye a ten nedal domácímu brankáři Minarčíkovi žádnou šanci 0:1. Domácí se snažili z toho úderu rychle oklepat a přidali na tempu. V 17. minutě zahrozil domácí Orság a po něm i Ostrák, naše obrana ovšem odolala. Hráči Heřmanic vynikali výborným pohybem, zejména Eric Opata se Samem Manteym působili domácím nemalé potíže. Ve 25. minutě unikl po levé straně Šimáček, na jeho centr ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl. Ve 27. minutě centroval před branku Bruntálu Kamil Půda, domácí odolali. Tentýž hráč měl možnost ve 30. minutě skórovat z přímého kopu, nicméně nepovedená rána měla ke gólu blízko asi jako bůček k dietě :). Ve 34. minutě heřmaničtí využili zaváhání domácí defenzívy a po centru Vency Potůčka propasíroval míč do sítě - opět hlavou - Dominik Mlčoch – 0:2. Domácí chtěli do poločasu snížit, ve 39. minutě měl dobrou možnost bruntálský Tomáš Němec, nicméně jeho samostatný nájezd lapil výborný Kuba Andrejko. Do kabin se šlo za, pro nás, výborného stavu 0:2. Do druhého poločasu vstoupil lépe domácí tým a hned ve 47. minutě se mu podařilo zkorigovat průběžný výsledek utkání. Bruntálský Tomáš Němec pronikl heřmanickou obranou a jeho následná přihrávka nalezla před bránou Ostráka, jehož prudká rána z bezprostřední blízkosti skončila v síti bezmocného Kuby Andrejka - 1:2. Od této chvíle asi 10 minut hřiště zcela opanovali domácí hráči, své slibné akce nicméně ke kýženému vyrovnání nedotáhli a tak udeřili opět naši borci - v 66. minutě využil Martin Šebek výborné přihrávky za domácí obranu a zblízka navýšil skóre ve prospěch Heřmanic – 1:3. Domácí se nepoložili a bojovali dále. V 74. minutě se objevila obrovská příležitost ke skórování před bruntálským Orságem, nicméně tváří v tvář Kubovi Andrejkovi neuspěl. Domácí se tlačili před naši bránu dál, ovšem byli to opět naši borci, kdo mohl navýšit skóre zápasu - břevno domácí svatyně po střele Dominka Mlčocha však bylo proti. V 85. minutě se dostal k odraženému míči na hranici pokutového území hostů domácí Patrik Havlíček a prudkou střelou k levé tyči ještě vykřesal pro Olympii naději na bod – 2:3. Závěrečné minuty však odehráli naši hráči zkušeně a po velkém boji si odvážejí z Bruntálu všechny body za vítězství 3:2.

FC Slavoj Olympia Bruntál - FC Heřmanice Slezská 2:3 (0:2)