Heřmanice v mediích

24.06.2015 11:27

Prospaný první poločas stál Heřmanice body

Branka Marka Šimáčka byla tentokrát na body málo. I přes porážku s Krnovem jsou ale ve slezské části Ostravy se sezonou spokojeni.

FC Heřmanice Slezská - FK Krnov 1:2 (0:2)Chtěli se s ročníkem 2014/2015 rozloučit bodovým ziskem, ale nepovedlo se to. Fotbalisté Heřmanic podlehli ve 30. kole krajského přeboru mocně finišujícímu Krnovu 1:2.

Spílat mohou Heřmaničtí zejména mátožnému výkonu v první půli, kterého hosté náležitě využili.

Dvakrát ještě Ondra proti Šráčkovi neuspěl, ve 13. minutě ale vyslal Charalambidis za obranu Hudského, který nabídl míč před branku Havlíčkovi a Krnov šel do vedení.

„Soupeř hrál výborně a nám nefungovala záloha," vysvětloval domácí trenér Jaroslav Mlčoch, přičemž jedinou možnost jeho týmu měl stoper Šimáček. Hlavičku mu ale zlikvidoval Furčak.

Hosté však šlapali dál a Heřmaničtí se měli co otáčet, aby stíhali. Brankář Šráček tak musel zastavit hlavičku Švrčka a se štěstím i nedůraznou střelu Havlíčka, který byl opět před zívající brankou.

Čtyři minuty před pauzou udeřilo podruhé. Centr ze strany domácí odvrátili, ale za šestnáctkou si na míč počkal Ondra a tvrdou střelou rozvlnil síť za Šráčkem.

„I když jsme prohrávali, tak nás trenér hecoval, abychom si zápas užili a nevzdali to. To se povedlo," přiblížil atmosféru v kabině stoper Marek Šimáček.

Právě on svým důrazem vrátil Heřmanicím šanci na body. V 50. minutě si naskočil na roh a ve vzduchu přetlačil Furčaka. Ten reklamoval faul, sudí však gól uznal. „Vůbec jsem do něj nešel, jen do mě vyrazil míč a spadl. Nebyl to faul," byl si jistý Šimáček.

Ofenzivu Ostravanů však ani gól nenastartoval. S výjimkou střel z dálky si už šanci nevypracovali. „Ovlivnilo nás odstoupení Šebka. Po přestávce jsme se zlepšili, vyrovnali jsme hru a málem i skóre, ale bylo to málo. Krnov zasloužil body více," uznal Mlčoch.

„Pro mě je ale cenné, že jsem mohl nechat hrát i mladé kluky ročníku devadesát devět, co jsou mladší dorostenci," dodal.

Krnov poté mohl utkání definitivně rozhodnout, ale Havlíček ani Bartoníček netrefili a Navrátilův lob vytáhl z brankové čáry Wilk. „Jsem rád, že jsme to po prohře 1:5 v Těšíně a v improvizované sestavě zvládli. Chtěl bych hráčům poděkovat, nečekal bych, že se z jedenáctého místa dostaneme takto nahoru. To bych vzkázal všem, kteří mi nevěřili," řekl kouč Krnova Antonín Mura.

FC Heřmanice Slezská - FK Krnov 1:2 (0:2)
Branky: 50. Šimáček - 13. Havlíček, 40. Ondra. Rozhodčí: Tabášek - Picmaus, Viščor. Bez karet. Diváci: 100.
Heřmanice: Šráček (87. Krumnikl) - Wilk (87. Gazík), Šimáček, Koval, Dominik Mlčoch - Herák (75. Odehnal), Kelner, Strojek, Schwarz - Šebek (53. Zoubek), Sittek (87. Tišler). Trenér: Jaroslav Mlčoch.
Krnov: Furčak - Dvořák, Sklenařík, Švrček, Ostrák - Charalambidis, Bartoníček, Ondra, Navrátil (87. Šmíd) - Havlíček (74. Dankovič), Hudský (65. Daříček). Trenér: Mura.

Autor: David Hekele