Festival břeven a neproměněných tutových šancí nakonec rozhodla penalta aneb Heřmanice s Břidličnou poprvé v krajském přeboru za 3 body

18.10.2014 18:08

Jestliže si v minulém kole, po prohraném zápase v Petřkovicích, heřmanický lodivod Jarda "Mou" Mlčoch povzdechl, že na víc jak pouhé potrápení hodně kvalitního soupeře, možná nejlepšího, proti kterému na podzim jeho tým hrál, to nebylo, dnes to byla jednoznačně jeho squadra, kdo od samého počátku utkání diktoval tempo hry. Už v první minutě zápasu zahrozili Strakoš a po něm Stránský, bohužel střely po hlavičkách obou z nich skončily jenom na břevně hostující branky. Na domácích hráčích se tento dílčí nezdar nijak negativně neprojevil a dál pokračovali ve svém aktivním pojetí hry. Dobře drželi míč, v obraně hráli velmi pozorně, důrazně a obětavě, někteří i na hranici sebezničení, což dokumentoval v 25. minutě Kellnar, jemuž málem přerazil nohu jeden z hostujících hráčů, nicméně v následné ponechané výhodě využil své rychlosti Šebek a takřka 20 metrů uháněl sám na hostujícího brankáře, výborně jej obstřelil...jenomže s ním i jeho svatyni...Hostující tým poté ve zbytku prvního dějství alespoň opticky vyrovnal hru, takže do kabin se šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Podobně jako poločas první začal i ten druhý, domácí borci na svého soupeře opět "vlítli" a ze závaru a odraženého míče resultovala ve 46. minutě Kellnarova střela - opět pouze do břevna Zifčákovy brány. V 51. minutě podnikli heřmaničtí rychlý výpad, Šebek z hranice 17. metrů vystřelil, jeho střelu ovšem zastavil hostující stoper - rukou. Hlavní rozhočí Tabášek neváhal ani vteřinu a nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil domácí útočník Šebek a prudkou a umístěnou střelou k levé tyči poslal domácí tým do vedení - 1:0! Hosté po inkasovaném gólu pochopitelně zvýšili aktivitu, z níž vytěžili dvě ošemetné situace v podobě přímých kopů a jednu tutovku, naštěstí Kocurově tvrdé a pohotové střele z 8 metrů se do cesty postavila Kovalova hlava. Domácí stoper byl na nějakou dobu tímto direktem téměř knockoutován, nicméně po ošetření se opět byl schopen vrátit do hry a dál řídit činnost heřmanické defenzivy. Čím více se Břidličná tlačila do útoku, tím více nechávala skulin ve své obraně. Šebek dvakrát dokázal využít výborných přihrávek za obrannou linii soupeře a díky své rychlosti vypracoval pro své spoluhráče vyložené příležitosti k pojištění náskoku. Nícméně z první z nich trefil v 78. minutě Michalák z 8 metrů pouze nohy vyběhnuvšího brankáře Zifčáka, tu druhou pak v 83. minutě před Varkočkem, na kterého už zívala opuštěná svatyně, zablokoval jeden z hostujícíh stoperů.

Zbytek utkání si domácí hráči zkušeným výkonem pohlídali a dovedli zápas ke kýženým třem bodům.

FC Heřmanice Slezská - TJ Kovohutě Břidličná 1:0 (0:0)