Gólostroj Heřmanic je dál k nezastavení

02.10.2016 10:41

Vítězství A-týmu na Šenovem popisuje David Hekele z Moravskoslezského deníku:

Klub ze slezské části Ostravy nastřílel v deseti zápasech krajského přeboru už šestatřicet branek. Po uplynulém víkendu má za sebou krajský přebor třetinu sezony a nejlépe ji zvládli fotbalisté Heřmanic. Celek ze Slezské nasbíral pětadvacet bodů, ty poslední v sobotu, kdy v atraktivním ofenzivním představení zdolal Šenov 5:1. Utkání však nebylo zdaleka tak jednoznačné, jak napovídá skóre. Hosté doplatili především na smůlu v zakončení. „Viděl jste to sám. Výsledek průběhu určitě neodpovídá. Nevím, co k tomu říct, ale je to škoda,“ byl zklamaný kouč Šenova Alexander Minich. Jeho svěřencům dělaly potíže dlouhé pasy za obranu, díky čemuž se musel několikrát vyznamenat brankář Szarowski, který ale nedochytal. Tři minuty před pauzou fauloval Manteyho, nešťastně se při tom zranil, a nabídl Heřmanicím penaltu, jíž Opata nepohrdl. Na opačné straně pak trefil břevno Aniol. „Opticky to vypadalo, že Heřmanice mají převahu, ale bylo to našimi chybami. Špatně jsme bránili, nebyli aktivní dopředu, a byli pod tlakem. Z toho oni měli brejky. Do druhé půle jsme prostřídali a obraz hry se změnil,“ uvedl Alexander Minich.

Hned po obrátce sice snížil Schovajsa, ale dvoubrankové vedení vrátil lídrovi soutěže vzápětí Šebek. „Dáme na 1:2, a než abychom hráli v klidu, tak otevřeme střed a ženeme se dopředu,“ kroutil hlavou Minich, který se nestačil divit, když Bednář, Aniol i Koďousek zahazovali jednu šanci za druhou. Šenovského Janču zase zaměstnávali Půda, Šebek či střídající Effa. „Ve druhém poločase jsme se zlepšili, a i za stavu 1:3 jsem ještě věřil v obrat, ale chybělo nám štěstí,“ dodal Minich. Produktivnější domácí, jejichž vítězství v závěru potvrdili Půda a Strojek, tak ze hřiště odcházeli spokojenější. „Máme body, ale nebyl to špičkový výkon. Dopustili jsme se výpadku, kterým jsme je nechali dýchat a pustili do hry. Příště bychom se tomu měli vyhnout,“ řekl na adresu utkání heřmanický šéf Jaroslav Mlčoch.

FC Heřmanice Slezská - SK Šenov 5:1 (2:0). Branky: 11. vlastní Habernal, 45. Opata z pen., 55. Šebek, 80. Půda, 87. Strojek - 53. Schovajsa. Rozhodčí: Zelník - Jahoda, Fajkus. ŽK: Půda - Szarowski, Koďousek, Schovajsa. Diváci: 185.

Heřmanice: Andrejko - Fojtík, Koval, Šimáček, D. Mlčoch (86. Hetto) - Mantey (46. Effa), Potůček, Opata, Schwarz (87. Tišler) - Šebek (67. Strojek), Půda (84. Fedák). Trenér: J. Mlčoch.

Šenov: Szarowski (44. Janča) - Vodák, Aniol, Beránek, Vedlich (46. Svoboda) - Čižmář (46. Gorovič) Schovajsa, Hanauer, Koďousek, Habernal (87. Smetana) - Bednář. Trenér: Minich.